FILMpro podporuje sport

V roce 2010 poprvé odstartovalo závodní vozidlo, které jsme začali jako studio podporovat. Za volant závoďáku usedl Jirka Franc. Ten připravil i celý rallye speciál. Škodu Felicii si "zapůjčil" od sestry - trochu poupravil a mohlo se vyrazit na závody pořádané Škoda teamem ŠKODA SRAZ. První ročník byl více méně seznamovací. Mitfárou se stal Franta Kadlec.

Na jaře následujícího roku (2011)se škodovka doladila a vyrazila do závodu pod označením FILMpro team. Jirku tentokrát navigoval Lukáš Uldrich a Franta jakožto prezident stáje zajišťoval celý chod. A bylo z toho 3. místo v kategorii.

Do podzimního závodu (2011) jsme nastoupili se vším všudy. Pilot Jirka Franc, spolujezdec Franta Kadlec, několik sponzorů, nová světelná rampa na autě, nové kombinézy pro posádku, polepené celé auto a závodní depo, včetně reklamních poutačů.... no prostě paráda.

Pro náš team byla čárou přes rozpočet noční erzeta. Tu pořadatelé k výročí konání 20. srazu zařadili jako novinku(proto ta nová světla). To by nebyl problém - horší je, že byla zařazena před slavnostním startem. To by také nebyl problém - nejhorší bylo to, že v poslední zatáčce posádka z FILMpro racing team vylétla z dráhy. Vozidlo se zastavilo až o strom, který závodní stroj zcela odepsal. A tak se do vlastního závodu vůbec nenastoupilo. My se však nevzdáváme !!

Přímo jedno z našich vozidel Suzuki Samurai má také závodního ducha. Je sice menšího vzrůstu, ale nebojí se žádného terénu. S lehce poupraveným motorem si dovolí na lecjakého dospělého offroada. A když zrovna nevozí kameramany při práci, vyrazí si i zablbnout na závody. Na navigačním závodu v Pačejově v roce 2010 jsme skončili na 4. místě. Řidič a palubní nástěnkář Pavel Kalista, navigátor, palubní technik a truhlář Honza Věneček. Zde jsme sice také lehce narazili do stromu, ale díky pevnému přednímu rámu jsme to ustáli a odvezli si tak domů bramborovou pozici. My se však nevzdáváme !!

Mezi sport se právem řadí i traktoriády. V roce 2011 vyrazil s novým strojem Tratárek EVO2 na traktoriádu do Žebnice Pavel Schejbal. Tato mašina podporována i naším studiem FILMpro skončila na 2. místě své kategorie. Zde bychom měli výčet úspěchů skončit, ale bohužel Tratárek vyrazil i na traktoriádu do Bystřice. Možná v opojení předchozího úspěchu se stroj srazil se stromem. Díky železné konstrukci však listnáč padl. Konečně se začíná skóre srovnávat. Tečku za úspěšným tažením udělala 2. jízda. V té skončil Tratárek kolečky vzhůru v divoké řece Úhlavě. Pak následovalo vysušení a odbahnění,… My se však nevzdáváme !!

Tak tolik jen ukázka z našeho sportovního vyžití...